REKLAMA

REKLAMA

       Sławomir Jerzy Snarski

Wiek 65 lat
Wykształcenie: wyższe
Miejscowość: Rudka
Miejsce na liście wyborczej: 1
Komitet Wyborczy Wyborców KWW "Nasze Podlasie"
 

Szanowni Państwo

Sławomir Jerzy Snarski dr nauk ekonomicznych, wykładowca z zakresu ekonomii i zarządzania na Politechnice Białostockiej. Autor ok 100 prac naukowych, promotor ok 150 prac magisterskich i inżynierskich. Aktywny samorządowiec. W latach 1998-2002 był przewodniczącym Rady Gminy Rudka. Od 2002 roku jest radny powiatowy i Starosta Bielski.

Bardzo dobry wizerunek powiatu bielskiego w Polsce spowodował, że w 2015 roku starosta Sławomir Jerzy Snarski został wybrany na wiceprezesa Zarządu Związku Powiatów Polskich oraz był wielokrotnie odznaczany, w tym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Sławomir Jerzy Snarski pracuje także społecznie w licznych radach i stowarzyszeniach. Jest m.in. prezesem Chrześcijańsko-Demokratycznego Stowarzyszenia „Nasze Podlasie” oraz członkiem Komitetu Monitorującego Programu dla Polski Wschodniej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej jako przedstawiciel Związku Powiatów Polskich. Jest ekspertem Związku Powiatów Polskich w zakresie edukacji i finansów publicznych. Za swoją prace samorządową wyróżniony tytułem Starosta 25-lecia.

Co za nami?

W mijających kadencjach w powiecie bielskim zmodernizowano ponad 200 km dróg. Zakończono budowę hali sportowej przy obecnym Zespole Szkół Specjalnych. Wybudowano dwie nowe hale sportowe przy bielskich liceach. Całkowicie zmodernizowano halę sportową i zaplecze przy Zespole Szkół nr 1 im. Marszałka J. K. Piłsudskiego oraz wybudowano boisko Orlik przy tejże szkole. Wszystkie obiekty powiatowe – szkoły i urzędy – zostały stermomodernizowane. Całkowicie zmodernizowano szpital, podnosząc standard świadczonych usług na wszystkich oddziałach. Utworzono oddział kardiologii, który codziennie ratuje życie mieszkańców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu mieszkańców utworzono publiczne jednostki podstawowej opieki zdrowotnej w ramach działalności szpitala. Ostatnimi zakończonymi inwestycjami są: modernizacja internatu przy Zespole Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej oraz przebudowa budynku po dawnym Zespole Szkół Nr 3 w Bielsku Podlaskim, w którym powstała m.in. nowoczesna sala konferencyjna. Inwestowanie w poprawę warunków nauki uczniów i pracy nauczycieli oraz troska o poziom nauczania spowodowały, że szkoły w powiecie bielskim należą do najlepszych w województwie. Podobnie można zresztą określić szpital w Bielsku Podlaskim i Dom Pomocy Społecznej w Brańsku. Są to wiodące jednostki w naszym regionie.

Co przed nami?

Budowanie silnego i bezpiecznego powiatu z bogatym zapleczem edukacyjnym, kulturalnym i przyjazną służbą zdrowia. Partnerska współpraca z samorządami gminnymi, miejskimi i samorządem województwa w celu przyśpieszenia rozwoju gmin i powiatów. Zwiększenie dostępności komunikacyjnej, budowa i modernizacja dróg powiatowych w każdej z gmin w ramach wypracowanej strategii dostępności. Kontynuacja budowy zaplecza edukacyjnego i sportowego w szkołach. Budowa hali sportowej i bazy warsztatowej w szkołach zawodowych. Podnoszenie jakości usług medycznych poprzez budowę centrum rehabilitacji i rozbudową zakładu opiekuńczo leczniczego. Zwiększenie zaangażowania szpitala w zakresie dostępności mieszkańców gmin do podstawowej opieki zdrowotnej. Pomoc seniorom, poprzez większą dostępność miejsc w opiece długoterminowej i wspieranie organizacji pozarządowych zajmujących się seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Intensywne działania na rynku pracy w zakresie aktywnego wspierania pracowników i przedsiębiorców, poprzez zharmonizowanie edukacji z potrzebami rynku pracy. Współdziałanie z samorządami miast i gmin w zakresie planowania przestrzennego, w celu tworzenia akceptowalnych przez społeczności lokalne rozwiązań lokalizacyjnych dla planowanych inwestycji. Praca na rzecz rozwoju obszarów wiejskich ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z organizacjami rolniczymi w zakresie stabilności produkcji rolnej i jej opłacalności.

Priorytetami moich działań w Powiecie będą: 

SAMORZĄD
Budowa niezależnego, samodzielnego finansowo samorządu terytorialnego jako wspólnoty realizującej najistotniejsze zadania społeczne. Upodmiotowienie samorządu, poprzez zagwarantowanie samodzielności realizowanych zadań we współpracy z innymi samorządami.
EDUKACJA
Przyjazna dla ucznia, warunkująca nieskrępowany rozwój, rozwijająca zainteresowania, dająca satysfakcję uczniom, rodzicom i nauczycielom. Usamorządowienie szkół, poprzez zwiększanie wpływu wspólnot lokalnych na edukację i wychowanie młodzieży.
ZDROWIE
Poprawa dostępności służby zdrowia dla mieszkańców miast i wsi. Podniesienie jakości usług medycznych w oparciu o dostępną wiedzę i technologię. Usamorządowienie służby zdrowia.
POMOC SPOŁECZNA
Rozwijanie instytucji wspierających mieszkańców w potrzebach zdrowotnych, materialnych, zatrudnienia, niepełnosprawności w tym edukacji osób niepełnosprawnych, a także opieka nad dziećmi potrzebujących pomocy.
ROLNICTWO
Współpraca z samorządem rolniczym i organizacjami rolniczymi na rzecz stabilności produkcji rolniczej, w szczególności jej opłacalności. Wspieranie inicjatyw mieszkańców prowadzących do podnoszenia jakości życia na wsi.
WSPÓŁDZIAŁANIE
Wspólnie z samorządami gminnymi i miejskim, a także z organizacjami pozarządowymi budowanie i wdrażanie koncepcji rozwoju na terenie powiatu. Wspólne działania samorządów miast i gmin z organizacjami pozarządowymi na rzecz rozwoju lokalnego i rozwiązywania problemów mieszkańców

 

Opłacone ze środków KWW "Nasze Podlasie"

Wróć do początku strony