REKLAMA

REKLAMA

Kampania wyborcza w Bielsku nabiera rumieńców. Borowski atakuje Wawulskiego. Wypomina wyrok sądu i kłamstwo

Pierwszego kwietnia na oficjalnym profilu burmistrza Jarosława Borowskiego ukazał się post raczej nie żartobliwy, związany z Prima Aprilis. Urzędujący i ubiegający się o reelekcję burmistrz Jarosław Borowski jak to się mówi "wytoczył działa" przeciwko kontrkandydatowi Piotrowi Wawulskiemu.

REKLAMA

Burmistrz stwierdził, że " Pierwszy raz w historii Bielska na urząd burmistrza kandyduje osoba uznana prawomocnym wyrokiem sądów dwóch instancji winnym pomawiania innej osoby związanej z samorządem". Ma to związek ze sprawą , która wytoczył Piotrowi Wawulskiemu prezes MPEC Jerzy Krassowski za pomówienia (czyn z art. 212 par. 1 kodeksu karnego). Wyrok zapadł 22 marca w2023 roku w sądzie rejonowym, a w dniu 7 lutego Sąd Okręgowy" utrzymał wyrok w mocy. Pomimo tego komitet wyborczy Nasz Bielsk zdecydował się wystawić tego kandydata." - podał Jarosław Borowski na swoim oficjalnym profilu.

Warto jednak przypomnieć, że radny nie został skazany, choć sąd uznał jego winę. Sprawa jest warunkowo umorzona. Ewentualne dodatkowe konsekwencje radny mógłby podnieść, gdyby wykazano, że w okresie 2 lat dopuściłby się podobnego czynu. Czyli nie ma przeszkód, aby kandydował.

Sprawa ta odbywała się za drzwiami zamkniętymi. Prezes MPEC jeszcze w 2022 roku oskarżył radnego Piotra Wawulskiego o liczne pomówienia podczas wystąpień publicznych na sesjach rady miasta, ale także podczas mniej lub bardziej oficjalnych spotkań. Oskarżył go o czyn opisany w paragrafie 212 Kodeksu Karnego.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Radny Wawulski winny, ale nie skazany. Wyrok w sprawie z oskarżenia prywatnego prezesa MPEC Bielsk Podlaski

Burmistrz w poście przypomniał również to, co wypominał Wawulskiemu w trakcie ostatniej sesji rady miejskiej.

"Każdy może w życiu popełniać błędy, ale z błędu trzeba wyciągnąć wnioski. Mówienie nieprawdy nie popłaca, choć może chwilowo się opłacać. Gorzej jak dalej się to wykorzystuje. Podczas telewizyjnej debaty kandydatów na burmistrza w Bielskim Domu Kultury w dniu 17 marca 2024 na pytanie dotyczące gospodarki odpadami, Pan Piotr Wawulski powiedział: „Mam w przyszłym tygodniu spotkanie z Prezydentem Suwałk odnośnie budowy spalarni śmieci. Oni wykonali i to przyczyni się do tego, że miasto stanie się bardziej ekologiczne.”

Burmistrz skontaktował się z prezydentem Suwałk i uzyskał od niego oświadczenie następującej treści.

"Po rozmowie telefonicznej przeprowadzonej w dniu 20 marca 2024r. z Burmistrzem Bielska Podlaskiego Panem Jarosławem Borowskim pragnę oświadczyć, iż nie rozmawiałem z żadnym z kandydatów na burmistrza Bielska Podlaskiego na temat realizowanej w Suwałkach inwestycji budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Osoba Piotra Wawulskiego nie jest mi znana. Również mój Zastępca Pan Grzegorz Krysa a także Prezes PGO Sp. z.o.o. (realizator inwestycji) Pan Zbigniew Walendzewicz nie potwierdzają takiej rozmowy. Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk".

Zapytaliśmy kandydata Piotra Wawulskiego, co sądzi o tym wpisie

- W zasadzie nie mam zwyczaju reagować na takie wpisy. Dzisiaj są Święta, także odniosę się jutro. Pozdrawiam - odpisał kandydat na burmistrza miasta Piotr Wawulski.

(ms)

REKLAMA

Wróć do początku strony